آموزشی و کاربردی

چگونه سایز مناسب کفش را انتخاب کنیم + جدول راهنما

خانمی در مغازه کفش فروشی در حال انتخاب کفش برای مقاله انتخاب سایز کفش مناسب

با افزایش محبوبیت فروشگاه های آنلاین، مصرف کنندگان به طور فزاینده ای خرید راحت آنلاین را انتخاب می کنند. شما می توانید از سر تا پا لباس بپوشید بدون اینکه حتی پا را بیرون بگذارید. شاید فکر کرده باشید که فقط می‌توانید یک لباس زیبا یا یک کیف دستی شیک را آنلاین بخرید، اما اکنون می‌توانید بدون نگرانی از انتخاب سایز نادرست کفش بخرید. در این پست خواهیم دید چگونه سایز مناسب کفش را انتخاب کنیم.

پاهای ما رو به رشد است!

اندازه متوسط سایز ​پا در سطح جهانی در طول چند دهه تغییر زیادی کرده است. سیر تکامل سایز متوسط ​​کفش زنان به این صورت است: در آغاز قرن بیستم، سایز متوسط ​​کفش 35، در سال 1950، 36، در سال 1970، 37 و امروز، اندازه متوسط ​​کفش زنانه 39 است. اگه همین روند رشد ادامه پیدا کنه 100 سال دیگه چی شود… به گفته کارشناسان، قد انسان به دلیل تغذیه سالم و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی در حال رشد است. همراه با قد، وزن ما نیز افزایش می‌یابد که به این معنی است که پاهای ما باید وزن بیشتری را تحمل کنند. بنابراین طبیعتاً پاهای ما به موازات قد و وزن ما بزرگ می‌شوند.

چرا انتخاب سایز مناسب برای کفش مهم است ؟

جدا از اینکه پا قلب دوم انسان است و سلامتی آن بسیار مهم، راحتی ما در کفش به افزایش کارایی و دیرتر خسته شدن در طول روز یا در طی مدتی که کفش پای ما هست می‌شود. کفش کوچ تر از سایز واقعی می‌تواند موجب دفرمه شدن پا نیز بشود. از اهمیت فیت بودن کفش سخن‌ بسیار می‌شود گفت و از اهمیت آن نباید غافل باشیم. فارغ از اینکه کفش ما از چه نوعی است ، اسپرت مردانه یا کفش چرم زنانه ، کفش کالج زنانه یا کفش پاشنه بلند دخترانه … در تمام این انواع سایز درست مهم است.

عوارض پوشیدن کفش تنگ یا گشاد چیست ؟

 • دفرمه شدن یا از بین رفتن شکل عادی پا
 • درد و ناراحتی در قسمت های مختلف پا
 • ساییدگی ، زخم، تاول و ناراحتی پوستی بر اثر ساییدگی
 • فرو رفتن ناخن به انگشت
 • مشکلات بر اثر استفاده طولانی مدت مانند میخچه و …
 • از بین رفتن کارایی و پایین آمدن کیفیت روزمره

سایزهای استاندارد کفش در جهان

شاید شما هم به کلمات اختصاری برخورده باشید : UK , US و…یو کی سیستم انگلیسی و یو اس سایز استاندارد آمریکایی است. در ایران سایز اروپایی متداول تر است که بر حسب سانتی متر است.

سایز کفش چیست؟

به عنوان یک قاعده، اندازه کفش به معنای طول پا از پاشنه تا پنجه اندازه گیری می شود. درک سایز کفش شما می تواند چالش برانگیز باشد. نه تنها کشورهای مختلف از واحدهای اندازه گیری خود استفاده می کنند، بلکه بسیاری از تولیدکنندگان برداشت خود را از ابعاد آخر کفش دارند. همچنین، شما باید بدانید که چگونه پاهای خود را اندازه بگیرید، به خصوص اگر یک جفت کفش آنلاین می خرید. بسیاری از اوقات اندازه کفش، یا بهتر است بگوییم مناسب، یک موضوع سلیقه ای است.

چگونه پای خود را به درستی اندازه گیری کنیم؟

اندازه پای فرد در طول زمان تغییر می کند. این به دلیل عوامل مختلفی از جمله سن، بارداری، افزایش وزن، احتباس مایعات و عوامل دیگر است. به همین دلیل همیشه مهم است که قبل از خرید آنلاین کفش جدید، پای خود را اندازه بگیرید. شما به راحتی می توانید این کار را در خانه انجام دهید. توجه به این نکته مهم است که هیچ استاندارد جهانی سایز کفش وجود ندارد. اندازه کفش ممکن است از تولید کننده به سازنده متفاوت باشد، بنابراین بسیار راحت است که طول پای خود را بر حسب سانتی متر بدانید و قبل از خرید کفش، نمودار اندازه علامت تجاری را بررسی کنید.

شما به یک خودکار، یک خط کش و یک کاغذ A4 نیاز دارید.

 • پای خود را روی کاغذ بگذارید.
 • خودکار را به صورت عمودی نگه دارید، نقطه ای را در جایی که پاشنه پا و بلندترین انگشت پا به پایان می رسد قرار دهید.
 • فاصله بین دو نقطه را با خط کش خود اندازه بگیرید.

 • اندازه خود را در نمودار زیر بیابید.

جدول راهنمای سایز دیمواستایل

 • گاهی اوقات طول هر دو پا کمی متفاوت است. در این صورت سایز کفش را با توجه به اندازه پای بزرگتر انتخاب کنید

ویدئوی نحوه اندازه گیری سایز پا

نکات مهم برای انتخاب سایز کفش برای خرید اینترنتی

 1. طول پا. اندازه گیری طول پا بسیار مهم است. با دانستن طول پا شما بر حسب سانتی متر، به راحتی می توانید نمودار سایز سازنده را پیدا کنید که سفارش دادن کفشتان در اندازه مناسب را برای شما بسیار آسان می کند. بهتر است هر دوپا را اندازه بگیرید و در صورت تفاوت طول ، سایز بزرگتر را انتخاب کنید.
 2. شکل کفش و پای شما.  توجه به مدل کفشی که انتخاب می کنید بسیار مهم است. کفش های با دماغه نوک تیز را باید سایز بزرگتر انتخاب کنید. اگر قد شما بلند است، کفش هایی را انتخاب کنید که زیپ آن در کنار، جلو یا قسمتی از پاشنه پا باشد. اگر پای شما به خصوص پهن است، توصیه می کنیم از کفش های نوک تیز یا کفش هایی با درز در پهن ترین قسمت پا خودداری کنید.
 3. نیم سایز.  گاهی اوقات، پاهای افراد نیم‌اندازه است. اگر این مورد برای شما صادق است، کفش با سایز بزرگتر را انتخاب کنید.
 4. فصلی بودن:  به فصلی بودن توجه کنید. در طول تابستان، پاها اغلب متورم و گاهی بزرگتر می شوند. بنابراین، توصیه می کنیم همیشه قبل از خرید آنلاین کفش، پای خود را اندازه بگیرید. اگر به دنبال کفش زمستانی گرم و خزدار هستید، سایز بزرگتر را انتخاب کنید زیرا پای فشرده خیلی سریعتر سرد می شود.
 5. به خاطر داشته باشید که مقداری فضا برای انگشتان پا بگذارید (تقریباً 1 سانتی متر)
 6. اوسط یا اواخر روز بهترین زمان برای اندازه گیری پا میباشد.
 7. فرم انگشتان پا در میان انسان‌ها با هم متفاوت است. به طور مثال اگر انگشت وسط پای بلندی دارید به آن توجه کنید.
 8. در صورت خرید آنلاین ، از شرایط پشتیبانی ، تعویض سایت و دیگر شرایط سایت آگاهی داشته باشیدو از آن استفاده کنید.

در نتیجه برای انتخاب سایز مناسب کفش

در این مقاله سعی کردیم برای انتخاب کفشتان راهنمایی کنیم. به شما توصیه می‌کنیم در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با پشتیبانی دیمو تماس بگیرید و یا در کامنت ها از ما بپرسید. خرید اینترنتی می‌تواند یک راه حل نوین و آسان برای تهیه کفش باشد. امیدواریم با استفاده از

یکی از منابع : health.harvard

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *